Ve ski & relax resortu Dolní Morava zářily „Hvězdy na sněhu“, o víkendu budou závodit ve skiareálu Mladé Buky.

24.02.2015 13:45

Třetí závod 2. ročníku snowboardových závodů pro děti a mládež seriálu „Hvězdy na sněhu“ přivítal v sobotu 14.2. 2015 ski & relax resort Dolní Morava. Pokračovala tak hvězdná sezóna a další hledání nových talentů mezi dětmi a mladými lidmi. 

Dva dny perné práce realizačního týmu „Hvězdy na sněhu“ na přípravě tratě obřího slalomu a úpravě stávající snowboardcross tratě + hodiny rolbařského umění i ruční práce s vrtačkami, lopatami a hrably do hluboké noci + dostatek sněhové nadílky daly vzniknout parádním tratím potřebných závodních i bezpečnostních parametrů.

Přestože řádila chřipková epidemie a take jarní závody byly v plném proudu, na start do závodů se přihlásilo na 33 startujících závodníků různých věkových kategorií...

Diváci z řad návštěvníků ski & relax resortu Dolní Morava mohli obdivovat sportovní výkony nadějných závodníků ve dvou snowboardcross disciplínách: adrenalinového snowboardcrossu a obřím slalom.        

V dopoledním čase nejprve probíhaly na sjezdovce “Ondráš” tréninky snowboardcrossu na trati, kde se v prosinci jel závod kategorie FIS. Velkým lákadlem byla i přítomnost zlaté olympijské závodnice ve snowboardcrossu Evy Samkové, která ráda poradila jak se co nejlépe vypořádat s nástrahami tratě, a sama pak i několikrát ukázkově trať sjela v závodním tempu. Zpestřením byly také “závody” Evy Samkové s reportérkou TV Nova Terezou Šnoblovou, kameramanem TV NOVA na lyžích nebo lyžujícím maskotem resortu “Mamutíkem”- viz. odkaz na reportáž níže.

V cca 10:15 se rozjely jednotlivá kola SBX závodu naostro. Dle věkových kategorií se startovalo do pětikolového závodu pro dvojicích, trojicích či čtveřicích. Nejmladšímu závodníkovi (Adametz Oliver, start. číslo 25), který se pustil s velkou vervou do jednotlivých jízd, bylo teprve 7 let! Jeho výkon zasluhuje velký respekt! Že sport pomáhá take bojovat se zdravotními problémy dokazoval desetiletý Matyáš Štefka (číslo 14), který se potýká s vážným diabetem... snowboarding patří k jeho velkým zálibám a jeho rodiče ho ve sportování podporují.

V náročném závodě byly k vidění zajímavé souboje jak mezi závodníky samotnými, tak závodníků s nástrahami tratě, a tak o pády nebyla nouze... dokonce několik závodníků vyzkoušelo funkčnost bezpečnostních sítí na trati... vždy se ale postavili zpět na prkno  a dojeli do cíle, aby se jim mohl započítat výsledek... Neúprosným sítem pavouka vzájemných soubojů pětikolového závodu přibývaly těm šikovnějším závodníkům potřebné body... nicméně mezi těmi nejlepšími byly výsledky natolik vyrovnané, že se musely ještě jet rozhodující jízdy o výsledné pořadí a vítězové pak neskrývali svoji nefalšovanou radost. Nicméně ani tento den nebylo poražených, neboť všichni závodníci si zasloužili za své sportovní výkony velké uznání a nové talenty se pomalu projevují.

Po odjetí tohoto závodu neměli mladí závodníci příliš času na odpočinek, neboť již od 13:00 byl tréninkový čas na trati obřího slalomu na sjezdovce “Kamila”.  Ve  14:15 pak odstartoval dvoukolový závod, který přinesl líté souboje závodníků s časem a rychlou tratí s 15-ti brankami, který dokonale prověřil zbylé síly přihlášených závodníků. Ani tady nechyběl nejmladší závodník a právem si odvezl i z tohoto závodu zlatou medaili.

Po závěrečném ceremoniálu vyhlašování vítězů akce na Dolní Moravě si všichni společně užili fascinující noční lyžařskou SHOW – ADVENTURE NIGHT. http://www.dolnimorava.cz/fantasticka-show-na-snehu-pro-celou-rodinu/

Někteří závodníci mají v plánu pokračovat v rozvoji svých schopností a přihlásili se na týdení snowboardcross kemp na Dolní Moravě od 22. do 27.2. 2015, připravený Czech SBX Teamem a Evou Samkovou.

Seriál závodů má i velký kladný ohlas u rodičů malých závodníků, kteří fungují i jako jejich morální koučové a zázemí. Mnozí z rodičů jsou rozhodnuti objet se svými závodníky všechny závody seriálu a zároveň umožnit účast svých dětí na některém ze snowboardcross kempů.

4. závod seriálu snowboardových závodů “Hvězdy na sněhu” přivítá v sobotu 28.2.2015 areál Mladé Buky (www.areal-mladebuky.cz) na Trutnovsku, kde se bude závodit vzhledem ke sněhovým podmínkám ve 4 kolovém závodě v disciplíně obří slalom. Mladí závodníci by proto neměli otálet s příležitostí přihlásit se přes internet mezi Hvězdy na sněhu a získat tak své závodní místo ve startovním poli. 

Velkou fotogalerii najdete na Facebooku - Hvězdy na sněhu.