Snowboardový obří slalom seriálu „Hvězdy na sněhu“ ovládl v sobotu skiareál Mladé Buky!

02.03.2015 17:30

Čtvrtý závod 2. ročníku snowboardových závodů pro děti a mládež seriálu „Hvězdy na sněhu“ přivítal v sobotu 28.2. 2015 areál Mladé Buky. Pokračovala tak hvězdná sezóna a další hledání nových talentů mezi dětmi a mladými lidmi. 

Teplé, až jarní počasí ztenčilo sněhové vrstvy ve skiareálu a tak nebylo možné postavit potřebnou závodní snowboardcross trať… Díky vstřícnému přístupu vedení areálu Mladé Buky a jejich spolupráci se realizačního týmu „Hvězdy na sněhu“ podařilo alespoň připravit na sjezdovce Buky III kvalitní trať obřího slalomu potřebných závodních i bezpečnostních parametrů. Naštěstí se i v noci znatelně ochladilo a tak byla trať pro sobotní závod dostatečně tvrdá a rychlá…

Pokračující chřipková epidemie a také jarní prázdniny ovlivnily účast závodníků v jednotlivých kategoriích. Na start obřího slalomu se přihlásilo celkem 18 startujících závodníků a vzhledem k tomuto počtu bylo rozhodnuto o realizaci závodu na   5 kol, aby si závody přítomní závodníci i diváci – návštěvníci skiareálu řádně užili.

Po půlhodinové prohlídce trati a tréninkové jízdě se za slunečného počasí v cca 9:30 rozjely jednotlivá kola závodu obřího slalomu naostro. Dle věkových kategorií se jednotivě startovalo do pětikolového závodu. Nejmladšímu závodníkovi - Bělík Šimon, start. číslo 1 - bylo teprve 7 let! Navíc, přestože byl teprve popáté v životě na snowboardu, se pustil s velkou vervou do jednotlivých jízd a jeho výkon zasluhuje velký respekt! I v tomto závodníkovi se zřejmě skrývá velký talent a po zásluze si vyjel zlatou medaili!

Díky nočnímu ochlazení byla trať tvrdá dokonce a rychlá, a tak se závodníkům nevyhly jezdecké chyby a tak o minutí branky či pády nebyla nouze... Osvědčený systém pěti rozjížděk, kdy se počítá nejlepší dosažený čas, dává závodníkům šanci napravit své chyby a zajet třeba i lepší jízdu. Po odjetí pěti kol bylo ve výsledcích jasno, nicméně ani tento den nebylo poražených, neboť všichni závodníci si zasloužili za své sportovní výkony velké uznání a podařilo se i na tomto závodě objevit nové talenty. Na stupních vítězů pak nechyběla tradiční snowboardová koulovačka ;-)

Seriál závodů i zde měl i velký kladný ohlas u rodičů malých závodníků, kteří fungují i jako jejich morální koučové a zázemí. Mnozí z rodičů jsou rozhodnuti objet se svými závodníky všechny závody seriálu a zároveň umožnit účast svých dětí na některém ze snowboardcross kempů.

5. závod seriálu snowboardových závodů “Hvězdy na sněhu” přivítá v sobotu 14.3.2015 skiareál Lipno (zima.lipnoservis.cz/), kde by se mělo závodit, pokud to sněhové podmínky dovolí, v disciplínách snowboardcross, na který se přijede podívat take olympijská vítězka Eva Samková, a obří slalom. Mladí závodníci by proto neměli otálet s příležitostí přihlásit se přes internet mezi Hvězdy na sněhu a získat tak své závodní místo ve startovním poli. 

 

Velkou fotogalerii naleznete zde: www.facebook.com/pages/Hv%C4%9Bzdy-na-sn%C4%9Bhu/604018149645994 v sekci ALBA, vybrané fotografie ve velkém rozlišení jako tištěné či v datech si můžete objednat na www.bezvafotky.eu/ za mírný poplatek ;-)