Druhý závod seriálu snowboardových závodů pro děti a mládež „Hvězdy na sněhu“ v Rejdicích zná své vítěze, finišují přípravy třetího závodu ve Ski & relax resortu Dolní Morava!

06.02.2015 10:09

Druhý závod 2. ročníku snowboardových závodů pro děti a mládež seriálu „Hvězdy na sněhu“, který se konal v sobotu 31.1. 2015 ve skiareálu Rejdice, zná své vítěze. Pokračovala tak hvězdná sezóna a další hledání nových talentů mezi dětmi a mladými lidmi. 

Dva dny perné práce realizačního týmu „Hvězdy na sněhu“ na přípravě tratě obřího slalomu a úpravě stávající snowboardcross tratě + hodiny rolbařského umění i ruční práce s vrtačkami, lopatami a hrably + dostatek sněhové nadílky daly vzniknout parádním tratím potřebných závodních i bezpečnostních parametrů.

Celý závod bohužel trochu poznamenala šířící se chřipková epidemie, která take zasáhla do přihlášených závodníků a tak nakonec dorazilo 19 startujících... I přes tuto skutečnost se odjely parádní závody a diváci z řad návštěvníků skiareálu Rejdice mohli obdivovat sportovní výkony nadějných závodníků ve dvou snowboardcross disciplínách: obřím slalom         a adrenalinového snowboardcrossu.

V dopoledním čase nejprve probíhaly tréninky obřího slalomu, kdy se mladí závodníci poprvé prali s nástrahami tratě.     V  10:30 pak odstartoval dvoukolový závod, který přinesl líté souboje závodníků s časem a rychlou tratí s 15-ti brankami. 

Po odjetí tohoto závodu neměli mladí závodníci příliš času na odpočinek, neboť již od 12:15 do 13:00 byl tréninkový čas na snowboardcrossové trati, která je svou délkou a obtížnými pasážemi nejobtížnější v Čechách. Závodníci tak pilovali jak průjezdy jednotlivými pasážemi, tak zejména starty, neboť výborný start je základem pro úspěšnou závodní jízdu!  

I na start SBX závodu se postavilo opět 19 natěšených nadějných snowboardistů ve věku od devíti do patnácti let. Dle věkových kategorií se startovalo do pětikolového závodu pro dvojicích, trojicích či čtveřicích. V náročném závodě byly    k vidění zajímavé souboje jak mezi závodníky samotnými, tak závodníků s nástrahami tratě, a tak o pády nebyla nouze... dokonce několik závodníků vyzkoušelo funkčnost bezpečnostních sítí na trati... vždy se ale postavili zpět na prkno             a dojeli do cíle, aby se jim mohl započítat výsledek... Neúprosným sítem pavouka vzájemných soubojů pětikolového závodu přibývaly těm šikovnějším závodníkům potřebné body... nicméně mezi těmi nejlepšími byly výsledky natolik vyrovnané, že se musely ještě jet rozhodující jízdy o výsledné pořadí a vítězové pak neskrývali svoji nefalšovanou radost. Nicméně ani tento den nebylo poražených, neboť všichni závodníci si zasloužili za své sportovní výkony velký respekt.

Někteří závodníci pak pokračovali v rozvoji svých schopností na týdením snowboardcross kempu v Rejdicích, realizovaného ve spolupráci s Czech SBX Teamem a přítomné Evy Samkové, která se čerstvě vrátila z X-games v USA.

Seriál závodů má i velký kladný ohlas u rodičů malých závodníků, kteří fungují i jako jejich morální koučové a zázemí. Mnozí z rodičů jsou rozhodnuti objet se svými závodníky všechny závody seriálu a zároveň umožnit účast svých dětí na některém ze snowboardcross kempů.

3. závod seriálu snowboardových závodů “Hvězdy na sněhu” přivítá v sobotu 14.2.2015 Ski & Relax resort Dolní Morava, kde se bude opět závodit v disciplínách obří slalom a snowboardcross, který bude opět ve spolupráci Czech SBX Teamem a za přítomnosti patronky serial Evy Samkové. Mladí závodníci by proto neměli otálet s příležitostí přihlásit se přes internet mezi Hvězdy na sněhu a získat tak své závodní místo ve startovním poli. Pozvánka na tento závod platí          i pro návštěvníky závodu, neboť po závěrečném ceremoniálu vyhlašování vítězů akce na Dolní Moravě nekončí               - doporučujeme zůstat  na fascinující noční lyžařskou SHOW – ADVENTURE NIGHT.

http://www.dolnimorava.cz/fantasticka-show-na-snehu-pro-celou-rodinu/

Naplňují se tak cíle tohoto projektu: „Jde hlavně o to, aby si děti a mladí, kteří se serial “Hvězdy na sněhu” zúčastní, prkno co nejvíce užili, zařádili si a třeba i vyhráli nějaké zajímavé ceny,“ říká ředitelka závodu Michaela Kopuletá. Hlavním cílem projektu „Hvězdy na sněhu“ je přitáhnout děti a mladé lidi k zimním sportům poutavou formou, podpořit zdravý životní styl a vytvořit prostředí s duchem fair play závodů v přátelské atmosféře.  „Myšlenka se nám od začátku líbila a sledovali jsme již 1. ročník seriálu, kterému však minulou zimu nepřály sněhové podmínky… Proto jsme se seriálem snowboardových závodů začali spolupracovat a společně hledáme nové talenty,“ uvádí hlavní kouč Evy Samkové Marek Jelínek z Czech SBX Teamu a trenér reprezentace SBX.

Pro zájemce na Dolní Moravě rozjede partner seirálu „Hvězdy na sněhu“ Czech Snowboardcross Team  v termínu    22. 2. - 27.2. 2015 vlastní snowboardcrossový kemp pro mladé kluky a holky ve věku 8 až 15 let, kteří by rádi zapracovali na svojí technice jízdy na snowboardu, stali se celkově lepšími jezdci a možná i členy snowboardcrossové reprezentace. Během pěti dní se bude dvoufázově pilovat technika jízdy v boulích, klopených zatáčkách, na skocích či jiných překážkách v připravené SBX trati a snowparku. Na konci kempu proběhne závod, kde účastníci mezi sebou poměří své síly. Koučovat a cenné rady bude rozdávat trenér juniorské reprezentace Petr Knapp a olympionik Emil Novák. Na všechno přijede dohlédnout a poradit nejrychlejší holka vesmíru Eva Samková se svým trenérem Jakubem Flejšarem. Cílem kempu je předat zkušenosti mladým jezdcům, rozvíjet tento sport a najít talentované děti, které by se snowboardcrossu nadále věnovaly. A proto nejšikovnější z kemperů dostanou možnost zúčastnit se zdarma dalšího kempu pod vedením Evy Samkové.

Celý seriál snowboardových závodů „Hvězdy na sněhu“ pak bude pokračovat v zimních střediscích Areál Mladé Buky, Ski Karlov pod Pradědem, Skiareál Lipno. Letošní tour vyvrcholí 29. března ve Sportovním areálu Harrachov.

Aktuální informace o seriálu najdete na www.hvezdynasnehu.cz a na Facebooku – Hvězdy na sněhu.

 

Výsledky Obří slalom, závod 31.1. 2015 Rejdice:

Kategorie: Mladší přípravka

1.    Šperlová Karolína, #23 (2006)                 1. Lizna Ondřej, #3 (2006)

 

Kategorie: Starší přípravka

1.    Puci Alžběta #5 (2005)                                            1. Pávek Matyáš #25 (2004)

 

Kategorie: Mladší žákyně / Mladší žáci

1.    Šonková Klára #6  (2003)                         1. Šmerák Matouš #9 (2003)

                     2. Komárek Adam #12 (2002)

                                                                    3. Spudich Jan #10 (2003)

Kategorie: Starší žákyně / Starší žáci

1.    Bělocká Natálie #24 (2000)                     1. Choura Kryštof #18 (2000)

2.    Mullen Natalie Elinor #19 (2000)              2. Kašpar Filip #15 (2001)

                                                                   3. Kendík Lukáš #17 (2000)

Kategorie: Juniorky / Junioři

1.    Komárková Karolína #21 (1999)                           1. Prebsl Marel #20 (1999)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky Snowboardcross (SBX), závod 31.1. 2015 Rejdice:

Kategorie: Mladší přípravka

1.    Šperlová Karolína, #23 (2006)                1. Lizna Ondřej, #3 (2006)

 

Kategorie: Starší přípravka

1.    Puci Alžběta #5 (2005)                             1. Pávek Matyáš #25 (2004)

 

Kategorie: Mladší žákyně / Mladší žáci

1.    Šonková Klára #6  (2003)                        1. Komárek Adam #12 (2002)

                    2. Šmerák Matouš #9 (2003)

                                                                    3. Spudich Jan #10 (2003)

Kategorie: Starší žákyně / Starší žáci

1.    Bělocká Natálie #24 (2000)                     1. Kašpar Filip #15 (2001)

2.    Mullen Natalie Elinor #19 (2000)              2. Choura Kryštof #18 (2000)

                                                                   3. Lizna Matěj #14 (2001)

Kategorie: Juniorky / Junioři

1.    Komárková Karolína #21 (1999)                           1. Prebsl Marel #20 (1999)