Kategorie závodníků

Tento seriál závodů projektu „Hvězdy na sněhu“ je určený pro děti a mládež, kteří rádi jezdí  snowboardovém prkně!

 

Závodů se mohou účastnit holky i kluci v těchto věkových kategoriích dle FIS pravidel:

 

            1998 – 1999    junioři/juniorky (16 – 17 let)

            2000 – 2001    st. žáci/žákyně, (14 – 15 let)

            2002 – 2003    ml.žáci/žákyně, (12 – 13 let)        

            2004 – 2005    st.přípravka, (10 – 11 let)        

            2006 – 2007    ml.přípravka, (8 – 9 let)        

            2005 a níže     předpřípravka (7 let a níže)        

 

Seriál min. 6 - 7 snowboardových závodů „Hvězdy na sněhu“ třídy OPEN ve vhodných skiareálech ČR v disciplínách snowboardcross (SBX) a  slalom (PSL) má za cíl co největší účast z řad dětí a mládeže ( tzn. amatérských sportovců).
 

3 rozdílné disciplíny díky formátu OPEN (tzn. jsou otevřené široké veřejnosti, každému zájemci) mohou přilákat i ostatní nadějné závodníky,  kteří nejsou nikde organizováni pod klubem a kteří jezdí  na prkně   s radostí. Účelem je, aby si děti a mládež přijeli co nejvíce zajezdit a „zablbnout“,  (a nikoliv aby zaplatili startovné, odjeli 2 kvalifikační jízdy  v  jedné disciplíně a při nepostoupení  dál  odjeli domů nebo dále mrzli na svahu...). 

 

Jednotlivé závodní diciplíny mohou být v jednotlivých termínech a lokalitách závodů obměňovány, popř. nahrazeny či doplněny o další soutěže typu závod v rychlosti, Ollie skok do výšky apod.

 

Tyto závody jsou také šancí pro děti a mládež posunout se ve svých sportovních dovednostech dál.

Navíc výsledky této série závodů budou jistě zajímat současné  i bývalé reprezentační trenéry, kteří přislíbili svoji účast a pomoc při realizaci těchto závodů.

Všichni závodníci budou moci absolvovat všechny disciplíny (pokud ne, ztrácí body), účelem je získat co největší počet bodů.