Realizční tým projektu "Hvězdy na sněhu" přeje všem snowboarďákům vše nejlepší v roce 2016, pevné zdraví, štěstí, pohodu, splněná přání, úspěchy na závodech i pohodovou jízdu prašanem ;-)Emotikona wink a všem nám hromady sněhu na horách a pro realizaci závodů pořádnou podporu sponzorů a rodičů všech mladých závodníků ;-)Emotikona wink A když pořádná jízda, tak taky pořádnej song z filmu "Snowboarďáci" z roku 2004, ale stále aktuální: On my head! https://www.youtube.com/watch?v=h7a_ZM4n_G0
 
 

Snowboardové závody pro děti a mládež "Hvězdy na sněhu".

Děkujeme všem závodníkům a jejich rodičům 

za účast v závodech 2. ročníku 2015, 

Těšíme se na vaši účast ve 3. ročníku!

Užijte si zatím jaro + léto + podzim :-)

Uvidíme se další zimu! ;-)

 
 
 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

„Děti jsou křídla lidstva.“ (Arabské přísloví)                                             „Děti jsou nejdůležitější lidský projekt.“

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS 2. ročník seriálu snowboardových závodů pro děti a mládež "HVĚZDY NA SNĚHU".

Pro 2. ročník seriálu snowboard závodů pro děti a mládež "Hvězdy na sněhu" jsme navázali úzkou spolupráci s realizačním týmem Czech Snowboardcross Team, za který také závodí zlatá snowboardcross závodnice Eva Samková, vítězka  na zimní olympiádě v Soči 2014.

Eva Samková se také stala ambasadorkou tohoto projektu, a tak se mladí závodníci seriálu „Hvězdy na sněhu“ budou moci setkat s touto sportovní osobností na závodech. Nejlepší závodníci seriálu - skryté hvězdy na snowboardu - se se zlatou olympijskou snowboardcrossařkou  Evou Samkovou  zúčastní plánovaného společného tréninkového kempu vedeného realizačním týmem Czech Snowboardcross Team.

SERIÁL JE SOUČÁSTÍ PROJEKTU 

ČESKÉHO OLYMPIJSKÉHO VÝBORU  

- ČESKO SPORTUJE 

www.ceskosportuje.cz

Výzva pro mladé sportovce - staň se 

snowboardovou "Hvězdou na sněhu"!

 

Radost z pohybu na sněhu, svoboda, pohoda, legrace, kamarádi, nové výzvy – to vše je snowboarding! Chceš se potkávat s dalšími snowboarďáky, předvést ostatním, co na prkně umíš, vyzkoušet si různé disciplíny a nebo se pod vedením zkušeného kouče naučit další triky apod., jak to znáš z videí na internetu? Tak bys neměl chybět na seriálu pohodových snowboardových závodů „Hvězdy na sněhu“, kam se může přihlásit opravdu každý do 17 let bez ohledu na výkonnost! :-) Třeba zrovna v tobě dříme snowboardový talent, který jen čeká na své objevení! Účast na závodech ti třeba pomůže odstartovat sportovní kariéru snů a parádní život na prkně v prašanu hor celého světa!

Celý seriál se bude konat v prima českých a moravských skiareálech.  Zájemci si budou moci vyzkoušet atmosféru závodů ve snowboardových disciplínách – Snowboardcross (SBX) a  Paralelní slalom (PSL). V rámci doprovodného programu předpokládáme doprovodné disciplíny s prvky Slopestyle (SBS) nebo měřený rychlostní závod či Ollie skok do výšky apod. :-) Jde o to si prkno co nejvíce užít, zařádit si a třeba i vyhrát nějaké zajímavé ceny. Nebude chybět ani focení a natáčení, takže se můžete stát i snowboardovou mediální hvězdou! :-) K akcím na prkně patří i zajímavý doprovodný program – např. vyzkoušet si snowpark  se snowboard postavičkami Chuckbuddies, snowboard simulátor NINTENDO apod. :-) A navíc jestli rád fotíš nebo natáčíš videa (třeba i na mobil), budeš mít šanci se zúčastnit soutěže o nejlepší snowboardovou fotku či video!

Chceš se takové akce zúčastnit?

Do každého závodu se můžeš přihlásit předem přes webové stránky www.hvezdynasnehu.cz, kde se ke každému závodu dozvíš podrobné informace. 

Kdo se přihlásí dřív, ten má účast v závodě jistou, přihlášení bude samozřejmě možné na místě závodu. Informace o závodech „Hvězdy na sněhu“ můžeš také sledovat na facebooku. 

A nezapomeň sebou vzít kámoše a samozřejmě někoho z rodičů jako svého kouče, a přijeďte! Tady prostě nesmíš chybět! :-)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Primárním cílem projektu „Hvězdy na sněhu“  („Stars on the snow“) je pomoci rodičům přitáhnout děti a mládež k zimním sportům poutavou formou, vytvořit prostředí s duchem fair play závodů v přátelské atmosféře. Každý bude mít možnost se do těchto aktivit zapojit, dát jim důležité základy a inspirovat je   k trávení volného času v zimě aktivním pohybem  a společného  zážitku s rodiči.

Sekundární významným cílem je najít skryté hvězdy na snowboardu s následnou podporou mladých sportovců a vytvořením podmínek pro jejich rozvoj! Proč? Snowboarding je mladý sport, kterému se věnují „děti lyžařů“ a po jízdě na snowboardu  už nechtějí zpět k lyžím. Tím, že je to  mladý sport (letos SLČR slaví 111 let svého vzniku)  nemá širokou dětskou základnu závodníků. V posledních letech se v ČR konaly pouze FIS závody (proregistrované dospělé a juniory) nebo jednotlivé  open závody místních lokalit příslušných k danému pořádajícímu klubu. Freestylová série Rookie, pořádaná Asociací českého snowboardingu (AČS) již tři roky neuspořádala jediný závod. Série  dětských OPEN závodů v paralelním slalomu nebo ve snowboardcrossu se v ČR ještě nekonaly. 

Tento seriál závodů projektu „Hvězdy na sněhu“ je určený pro děti a mládež, kteří rádi jezdí snowboardovém prkně! Prostředkem je proto uspořádání každoročního seriálu min. 4 - 6 snowboardových závodů „Hvězdy na sněhu“ třídy OPEN ve vhodných skiareálech ČR v disciplínách snowboardcross (SBX) a paralelní slalom (PSL), kterých se zúčastní co největší počet dětí a mládeže ( tzn. amatérských sportovců).

2 rozdílné disciplíny díky formátu OPEN (tzn. jsou otevřené široké veřejnosti, každému zájemci) mohou přilákat i ostatní nadějné závodníky,  kteří nejsou nikde organizováni pod klubem a kteří jezdí  na prkně  s radostí. Účelem je, aby si děti a mládež přijeli co nejvíce zajezdit a „zablbnout“, (a nikoliv aby zaplatili startovné, odjeli 2 kvalifikační jízdy  v  jedné disciplíně a při nepostoupení  dál  odjeli domů nebo dále mrzli na svahu...). 

Tyto závody jsou také šancí pro děti a mládež posunout se ve svých sportovních dovednostech dál.

Navíc výsledky této série závodů budou jistě zajímat současné  i bývalé reprezentační trenéry, kteří přislíbili svoji účast a pomoc při realizaci těchto závodů. Nejlepší závodníci seriálu - skryté hvězdy na snowboardu - se se zlatou olympijskou snowboardcrossařkou  Evou Samkovou  zúčastní plánovaného společného tréninkového kempu vedeného realizačním týmem Czech Snowboardcross Team.

Novinky

Seriál snowboardových závodů pro děti a mládež „Hvězdy na sněhu“ zahájila Eva Samková v Harrachově

21.01.2015 11:19
Druhý ročník snowboardových závodů pro děti a mládež „Hvězdy na sněhu“musel být kvůli...

ZÁVODIT SE BUDE ale v NEDĚLI 18.1. 2015 ve skiareálu HARRACHOV ve snowboardcrossu!

14.01.2015 19:16
ZÁVODIT SE BUDE ale v NEDĚLI 18.1. 2015 SE POJEDE - závod 2. ročníku seriálu "Hvězdy...

Závod 17.1. 2015 ve skiareálu Lipno ZRUŠEN, v jednání jsou pro sobotní závod náhradní skiareály Harrachov a Rejdice.

13.01.2015 16:53
Ahoj snowboarďáci,    druhý závod 2. ročníku seriálu, který se měl jet v sobotu...

Finišují přípravy na závod 17.1. 2015 ve skiareálu Lipno

05.01.2015 17:32
Ahoj snowboarďáci, 2. ledna 2015 jsme byli ve skiareálu Lipno ladit detaily závodu, který se zde...

ZÁVOD 29.12. 2014 v HARRACHOVĚ PŘESUNUT NA LEDEN 2015

26.12.2014 11:45
Ahoj snowboarďáci, přestože se konečně ochladilo a ve skiareálech jedou sněhová děla naplno, přesto...

Hvězdy na sněhu vám přejí šťastné a veselá vánoce

22.12.2014 15:22

Vyhlášení sportovce roku 2014 dnes večer na ČT 1

22.12.2014 15:14
Dnes večer proběhne vyhlášení výsledků 56. ročníku ankety Sportovec roku 2014 proběhne v přímém...

Přípravy na první snowboardcross závod v Harrachově v plném proudu

12.12.2014 10:13
Ahoj snowboarďáci - včera provedl stavitel SBX tratí Jakub Flejšar a ředitelka závodů Míša Kopuletá...

Projekt snowboardových závodů "Hvězdy na sněhu" se o minulém víkendu představil na zimní akci APRÉS SKI v Praze

03.12.2014 14:58
O víkendu 29.-30.11., kdy v Praze neoficiálně začala nová zimní sezóna,  jsme se...

Seriálu snowboardových závodů se stává součástí projektu ČESKÉHO OLYMPIJSKÉHO VÝBORU - ČESKO SPORTUJE.

03.12.2014 13:41
Ahoj snowboarďáci! Našemu snowboardovému seriálu závodů projektu „Hvězdy na sněhu“ byl v říjnu 2014...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>